Aikataulut

 

Lauantai 27.5.2017

   
Kehä 1    
Marija Kavcic, Slovenia (30)  
pitkäkarvainen collie 26 12:00
partacollie 4  
     
Kehä 2    
Olga Dolejsova, Tsekki (77)  
shetlanninlammaskoira (51)  
(pennut ja urokset) 19 10:00
(nartut) 32  
sileäkarvainen collie 26 13:15
     
Kehä 3    
Antoan Hlebarov, Bulgaria (68)  
australiankelpie 4 10:00
australiankarjakoira 8  
australianpaimenkoira 11  
valkoinenpaimenkoira 11  
welsh corgi pembroke 23 12:15
welsh corgi cardigan 8  
serra de airesinpaimenkoira 2  
ceskoslovensky vlcak 1  
     
Kehä 4    
Vojislav AL Daghistani, Serbia (83)  
bordercollie 21 9:30
schapendoes 16 10:45
saksanpaimenkoira 8  
saksanpaimenkoira, pitkäkarvainen 8  
bouvier 8 13:15
beaucenpaimenkoira / beauceron 7  
slovakiancuvac 1  
brienpaimenkoira / briardi 2  
katalonianpaimenkoira 1  
pitkäkarvainen pyreneittenpaimenkoira 4  
lancashirenkarjakoira 7  
     
Kehä 5    
Dubravka Reicher, Kroatia (55)  
belgianpaimenkoira, tervueren 10 10:30
belgianpaimenkoira, malinois 9  
belgianpaimenkoira, groenendael 4  
vanhaenglanninlammaskoira 7 12:00
owczarek podhalanski 1  
pumi 3  
mudi 5  
polski owczarek nizinny 2  
puli, muut värit 1  
tsekinpaimenkoira 3  
schipperke 10  

Ryhmäkilpailut

Ryhmä 1 -   Vojislav Al-Daghistani, Serbia
Paras veteraani -  Dubravka Reicher, Kroatia
Paras kasvattaja - Olga Dolejsova, Tsekki

 

Sunnuntai 28.5.2017

*) tuomarimuutos

   
Kehä 1    
Marija Kavcic, Slovenia (85)  
rottweiler 24 9:30
suursnautseri, musta 1 10:45
suursnautseri, pippuri & suola 1  
snautseri, pippuri & suola 12  
kääpiösnautseri, pippuri & suola 15 11:30
kääpiösnautseri, musta-hopea 12  
kääpiösnautseri, musta 8  
kääpiösnautseri, valkoinen 6  
anatoliankoira 1  
tanskalais-ruotsalainen pihakoira 4  
uruguayan cimarron 1  
     
Kehä 2    
Olga Dolejsova, Tsekki (88)  
berninpaimenkoira (31)  
(pennut ja urokset) 14 9:30
(nartut) 17  
tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen 17  
tanskandoggi, musta ja harlekiini 21 12:30
tanskandoggi, sininen 6  
pinseri 5  
broholminkoira 4  
kanariandoggi 2  
appenzellinpaimenkoira 2  
     
Kehä 3    
Antoan Hlebarov, Bulgaria (90)  
saluki 17 9:30
afgaaninvinttikoira 10  
venäjänvinttikoira 7 11:00
irlanninsusikoira 9  
skotlanninhirvikoira 1  
englanninvinttikoira 4  
unkarinvinttikoira 2  
sloughi 2  
puolanvinttikoira 2  
azawakh 2  
whippet 29 12:45
italianvinttikoira 5  
     
Kehä 4    
Vojislav AL Daghistani, Serbia (90)  
kääpiöpinseri (42)  
(pennut ja urokset) 24 9:30
(nartut) 18  
englanninbulldoggi 17 12:15
bullmastiffi 16  
dobermanni 8  
bokseri 5  
bordeauxindoggi 2  
     
Kehä 5    
Dubravka Reicher, Kroatia (79)  
hovawart 11 9:30
leonberginkoira 12  
newfoundlandinkoira 10  
pyreneittenmastiffi 11  
pyreneittenkoira 3 12:30
landseer 3  
*bernhardinkoira, pitkäkarvainen 8  
*bernhardinkoira, lyhytkarvainen 1  
*estrelanvuoristokoira, pitkäkarvainen 4  
*tiibetinmastiffi 3  
venäjänmustaterrieri 4  
kaukasiankoira 1  
*isosveitsinpaimenkoira 4  
*cane corso 4  

Ryhmäkilpailut

Ryhmä 2/10   -   Marija Kavcic, Slovenia
Paras veteraani -  Olga Dolejsova, Tsekki
Paras kasvattaja - Dubravka Reicher, Kroatia
BEST IN SHOW  -  Antoan Hlebarov, Bulgaria